• 0536 954 28 22

Online Marka Başvurusu

Online olarak marka tescil başvurusu marka vekili, marka tescil ofisi veya e-imzaya sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Türk Patent Enstitüsüne elden evrak gönderimi sağlanarak da marka tescil başvurusu gerçekleşse de son yıllarda Online marka tescil başvurusu sıklıkla kullanılmaktadır.

Online marka tescil başvurunuzu yapmanızın ardından markanızı takip etmeniz ve başarılı ve doğru bir şekilde tescil ederek koruma altına almanız gerekmektedir. Ancak marka tescil başvurusu sonrası markanın müracaatı marka vekili veya marka tescil ofisi tarafından gerçekleşmediği durumlarda markanız ile ilgili evrakların takibi zor olmaktadır. Bu yüzden marka tescil ofisi veya marka tescil vekili kullanmanız gerekmektedir.

Marka ticari faaliyetlerinizi koruyarak geleceğe yönelik en büyük yatırımlarınızdan biri haline gelmektedir.

Markanın önem taşımasının sebebi şirketlerin değerlerinin markalarının değeri ile ölçülmesidir. Marka sahibi olmak kar etmenin en etkili yöntemlerindendir. Marka tescili ile markalaşma temeli oluşturulmaktadır.

Marka tescili tescilli olan bir markanın benzer veya aynı taklit bir marka tescilinin daha önüne geçmesini ve haksız kazançları engelleyen en büyük unsurdur. Bu yüzden markanızın tescilinin doğru yapılması gerekmektedir. Bu konuda DİYARBAKIR Patent, 5 kişilik kadrosu ile online marka tescil başvurunuzu yapabilmektedir.

Marka tescil başvurusu yapılmadan önce marka uzmanlarımız tarafından markanızın detaylı olarak araştırılması gerçekleştirilmektedir.

Markanız müsait olmaması halinde marka uzmanlarımız sizlere doğru bir marka için ek önergelerde bulunabilmektedir. Markanızın müsait olması halinde markanızın müracaatı gerçekleştirilerek markanızın tescili tamamlana kadar firmamız tarafından marka takip ekibi eşliğinde takibi yapılmaktadır. Marka tescil işlemi 8 ila 12 ay aralığında sürdüğünden ve 2 aşamalı olduğundan dolayı marka tescil firmasının güvenilir ve bilindik olması önemlidir.

DİYARBAKIR Patent 4 yıllık bilgi ve birikimi ile birçok markanın marka tescilini gerçekleştirmiş ve sektöründe en çok doğru başvuruyu yapan en iyi marka tescil firmaları arasında da yerini almıştır.

Online marka tescil başvurusu için aşağıdaki formu doldurabilir veya telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Marka tescil başvuru formunu doldurmanız halinde uzman vekillerimiz markanızı araştırarak tarafınıza geri dönüş yapacaklardır.

Hotline
+905369542822