• 0536 954 28 22

Marka Tescilini Kimler Gerçekleştirebilir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına sahip olan herkesin Türk Patent Endüstrisine yapacağı müracaatı kabul edilmektedir. Türk Patent Endüstrisi gelen başvuruları değerlendirme aşamasına geldiğinde müracaatın yaptığı kişi veya kurum kısmını kontrol etmez. Marka tescilini TC Kimlik numarası taşıyan herkes yapabilmektedir.

Markanızın müracaatı yapılırken birden fazla kişi adına veya şahıs veya işletme adına veya ailenizden biri adına da tescil ettirmeniz mümkündür. Ayrıca markanızı tescil ettirirken markaya ait varsa Logo, slogan gibi işaretleri de aynı başvuru ile tescillemeniz mümkündür. Marka tescili sahibi olmanız durumunda markanızı devredebilir, satışını gerçekleştirebilir, markanız için lisans işlemleri yapabilir veya Franchise olarak kiralayabilmeniz de mümkündür.Tescil ettirmek istediğiniz marka kesinlikle anlaşılabilir şekilde olmak zorundadır.

Markanızın tescil işleminin tamamlanabilmesi için başka markalara veya ünlü markalara benzememesi gerekmektedir.Markanın tescilini gerçekleştirdiğiniz gün itibari ile markanız 10 yıl boyunca koruma altına alınır ancak markanızı 5 yıl içerisinde kesinlikle aktif olarak kullanmanız gerekmektedir.

DİYARBAKIR Patent, olarak 2015 yılı itibari ile 4 kişilik uzman ekibimiz ile çıktığımız bu yolda birçok firmanın ve şahısların marka tescil başvurularını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik. Ayrıca firmamız en çok doğru başvuruyu gerçekleştirerek diğer marka tescil ofislerine göre her zaman bir adım daha önde olmayı başarmıştır.

Marka tescil başvurusunu ister kendiniz isterseniz marka vekili isterseniz marka tescil ofisi gerçekleştirebilir ancak marka başvurunuzu gerçekleştirmek için marka tescil ofisi kullanmanız gerekli evrakların takip edilmesi ve markanızın sorunsuz bir şekilde tescillenmesi için izleyeceğiniz bir yoldur.

Bu konuda firmamızdan teklif alabilir, dilerseniz firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Hotline
+905369542822