• 0536 954 28 22

Marka Tescil Korunma Süresi

Marka tescilini gerçekleştirmiş ve gerekli ödemeleri de tamamlamış olan kişi veya firmalar tescil ettirdikleri markayı 10 yıl boyunca koruma altına almaktadırlar. 10 yıllık süre içerisinde markanız hiçbir şekilde bir başkası tarafından kullanılmayacaktır. Ancak bu nokta da belirtmemiz gereken önemli husus şudur ki markanın tescili tamamlandıktan sonra markanın takibi gerçekleşmez ise bir başka kişi veya firma markanız ile birebir veya benzer bir marka başvurusu gerçekleştirebileceğini de unutmamanızı öneriyoruz. Bu yüzden yaptığınız marka başvurusu 10 yıl boyunca koruma altına alınsa da taklit ve benzer marka başvurularının önüne geçmeyi başaramaz.

Bu nokta da DİYARBAKIR Patent, Türkiye’de ilk marka takibi ekibini oluşturmuş ve tescillenmiş veya tescilini kendi yapmış olduğu birçok markanın da takibini gerçekleştirmektedir. Markanızın takibini gerçekleştirmek sizi taklit veya benzer marka başvurularından koruduğu için oldukça önem taşımaktadır. Marka korunma süresinden devam edecek olursak eğer marka sizlere ne kadar koruma sağlasa da marka tescil belgesi almış olan markalar 5 yıl içerisinde kullanılmaz ise herhangi bir koruması veya hükmü kalmayacaktır. Markanızı sorunsuz bir şekilde korumak için markayı kullanmanız, taklit ve benzer marka başvuruları olmaması içinde marka takibi hizmeti almanız gerekmektedir.

Bu konuda profesyonelleşmiş ve sağlam referansları olan firmalar ile çalışarak markanızı hedef pazarınızdaki açığınızı yakalamak için uğraşan kişilere göz açtırmamış ve markanızı güvence altında tutmayı başarabilirsiniz. Ayrıca markanıza yazı, şekil, logo olarak ayrı ayrı da marka tescili almanız markanıza verdiğiniz önemi ve korunmasını daha iyi sağlayacaktır.

Firmamız haftanın 7 günü profesyonel kadrosu ile marka tescili ve marka takibi gibi birçok hizmeti kurumsal veya bireysel müşterilerine sorunsuz bir şekilde sunmaktadır. Marka tescili ile markanızı tescil etmeyi ve marka takibi ile de markanızın taklit veya benzer marka başvurularından korumak ve hak sahibi olabilmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Hak sahibi olmanızı ve yasal üstünlüğünüzü koruyabilmeniz için firmamız elinden gelen tüm gayreti göstermekte ve doğru sınıflarda doğru marka tescilini gerçekleştirerek müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sizlerde marka tescil hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilir markanızın tescilini gerçekleştirebilirsiniz.

Hotline
+905369542822