• 0536 954 28 22

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti

Bir şahıs veya firma marka tescil başvurusunda bulunduğunuzda son aşama olarak adlandırdığımız marka tescil belge düzenleme adı altında marka tescil belgesinin basılı olarak marka sahibine gönderilebilmesi için belge düzenleme ücretini ödemekle yükümlüdür. Bu belge markanın tescil edilmesine karar verilmesinden ardından marka sahibine veya marka başvurusunu vekil aracılığı ile yapmış ise vekiline iletilir. Bu evrakın ve yapılacak olan ödemenin toplamda 2 ay süresi bulunmaktadır ve bu süre sonucunda marka sahibi belge düzenleme ücretini ödemediği taktirde başvuru iptal olacak ve marka dosyası kapatılacaktır.

Marka tescil belgesi düzenleme ücreti ödenmesi durumunda ise marka tescil belgesi tarafınıza veya marka tescil ofisine iletilmektedir. Bu ödemenin ardından 10 yıl boyunca herhangi bir ücret ödenmeyecek olup 10 yıl boyunca markanız koruma altına alınacaktır. Marka tescil belgesi düzenleme ücretleri her yıl Türk Patent Enstitüsü tarafından belirlenecek olup marka sahibinin markası için başvurduğu sınıf sayısına göre değişiklik göstermeyecektir. Yani; Türk Patent Enstitüsü 1 sınıflı marka başvurusu içinde 45 sınıflı bir marka başvurusu içinde marka tescil belge düzenleme ücretini aynı alacaktır.

Marka tescil belge düzenleme ücretini kendinizde ödeyebileceğiniz gibi marka başvurusunu yaptığınız bir marka tescil ofisi veya farklı bir marka tescil firması da ödeyebilmektedir.Ancak burada önemli olan kısım marka tescil belge düzenleme ücretini ödemesini yapmayan kendini marka tescil ofisi olarak da tanıtan kişilerde mevcuttur. Birde Bu tarz sorunlar yaşamamanız için seçeceğiniz marka tescil firmasını detaylı olarak araştırmanızı tavsiye etmekteyiz.Bu konuda DİYARBAKIR Patent, sektördeki 4 yıllık mazisi ile birçok markanın tescil işlemlerini ve marka tescil belge düzenleme işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamıştır. Marka tescil belge düzenleme ücreti işlemi için bizleri arayabilirsiniz.

Hotline
+905369542822