• 0536 954 28 22

Logo ve Slogan Tescili

Şüphesiz ki bir markanın tüketici tarafından en dikkat çeken özelliği bir şekle Logo veya Slogan’a sahip olması ile tüketicilerin akıllarında yer edinirler. Logo ve Slogan tescili markanızın tescili esnasında yapılabilmektedir. Ancak daha sonrasında Logo ve Slogan tescili işlemi gerçekleştirmek istemeniz halinde sizlere deneyimli marka vekillerimiz ile yardımcı olabilmekteyiz. Logo ve Sloganlarınızın tescil edilmesini sağlamanız sektörünüzde sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Sloganlar da telif hakkı bulunmadığından ötürü güvence altına alabilmek için marka tescili işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Tescil ettirmek istediğiniz logo ve slogan tescilinizin başarılı bir şekilde tescil edilmesi için önemli olan tek husus araştırmanın doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini gerektirmektedir.Slogan tescilinizi sınıf bazlı veya sektörel olarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

Başarılı bir slogan da bulunması gerekenler ise;

Etkili ve kısa olmalı

Akılda kalıcı olmasının hedeflenmesi

Özgün olması

İnandırıcı ve iddialı olması

Güven veren bir mesaj içermesi önemlidir.

Sloganınızın bu niteliklere sahip olduğunu düşünüyorsanız slogan tescili yapmak için araştırma gerçekleştirdikten sonra DİYARBAKIR Patent aracılığı ile veya kendiniz Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yapabilirsiniz.Bizim aracılığımız ile slogan tescili yaptırmak istemeniz halinde uzman marka vekillerimiz ücretsiz olarak markanızı araştırarak sizlere dönüş yapmaktadırlar. Slogan tescili araştırmanızın olumlu olması halinde marka vekillerimizin sizlerden istediği belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde bizlere ulaştırmanız halinde başvurunuz gerçekleştirilir.

Marka Logo ve Slogan Tescilinin Önemi

Firmanıza ait bir markanız var ancak markanızın tescili yok ise markanız üzerinde hiçbir şekilde hak talep etme gibi bir hak elde edemezsiniz. Bu yüzden markanızın tescil işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bir marka ancak tescil edilmesi halinde size tüm yasal hakların kapısını açacaktır. Aksi halde markanızın, Logo ve sloganlarınızın başka bir kişi veya kişiler tarafından kullanılabilecek hale gelecektir. Bunu engellemek için markanızın tescili şarttır. Markanızı tescil ettirmeniz halinde böyle bir durum ile karşı karşıya kalmazsınız.Türkiye’de genel olarak firmaların unuttuğu bir şey varsa ise bu da markalarının tescil işlemlerini gerçekleştirmemektir.

Ancak tescillenmemiş hiçbir marka size ait olmayacağından ötürü yıllarca özen göstererek bir yerlere getirdiğiniz markanızı tescil ettirmemeniz halinde tüm yasal haklarını kaybedeceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bu yasal haklardan yararlanmak ve markanızı koruma altına almak için işletmelerin kurulduğu ilk gün itibari ile markalarını tescil ettirerek koruma altına almasını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Markanızı sadece Türk Patent Enstitüsü tarafından tescili tamamlandığında hak sahibi olacağınızı ve başka bir kişi veya kurumların haksız kazanç veya rekabet piyasası oluşturmasının önüne geçeceğini unutmayınız.

Hotline
+905369542822