• 0536 954 28 22

Faydalı Model Tescili

Faydalı Model Tescili Başvurusu; faydalı model ön araştırma ve değerlendirmesi sonucu, faydalı modelin tesciline engel olabilecek yeni bir buluşa rastlanmaması (Faydalı Model de; patent de ki gibi tekniğin bilinen durumunun aşılması kriteri aranmaz, yenilik kriterini karşılaması ve sanayiye uygulanabilir olması yeterli olmaktadır) halinde, Türk Patent ve Marka Kurumu’na resmi olarak faydalı model tescil başvurusunda bulunulur.

Faydalı Model Tescili Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:

1-Faydalı Model Başvuru Formu ekte olup WORD / PDF başvuru sahibi ve buluş sahibi tarafından doldurulmaktadır.

2-Faydalı Model Tescili Başvuru Ücreti, başvuru sahibi ile tarafımızca karşılıklı olarak yapılacak olan Faydalı Model Tescil Sözleşmesinde detaylı olarak yer alır.

3-Tescili talep edilen yenilik konusu Faydalı Modele ait kısa bir tarifname ve ürüne ait varsa teknik çizimler (teknik çizimler yoksa; ürüne ait 1 adet numune yada resim verilmesi halinde çizimler detaylı olarak firmamızca yapılmaktadır.)

4-Vekaletname WORD / PDF (ekli vekaletnamenin sadece kaşe, ad soyad ve imza yapılması yeterli olup, noter tasdiki gerekmemektedir)

Faydalı Model Başvurusu İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi için İletişim Formunu doldurabilir yada sorularınız için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0412 224 28 22

Hotline
+905369542822