• 0536 954 28 22

.Com.tr Alan Adı Almak

Günümüzde. tr uzantılı alan adları sadece Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından tahsis edilmektedir. .Com.tr alan adı sahibi olmak hem saygınlık anlamında hem de güvenilirlik anlamında her zaman diğer alan adlarına göre bir adım daha öndedir. Kurumsal ve Bireysel firmalar artık mevcut markaları ile ilgili .com.tr uzantılarını da satın almaktadırlar ancak Orta Doğu Teknik Üniversitesi .com.tr alan adlarını satın alabilmek için bazı evraklar istemektedir. .com.tr alan adını alabilmek için marka tesciline veya firma unvanınızın almak istediğiniz alan adı ile eşleşmiş olması gerekmektedir.

Almak istediğiniz alan adı firma unvanınızda yok ise yeni bir firma kurmanız veya marka tescili yaptırmanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse firma ünvanınız “DİYARBAKIR Patent” ise www.diyarbakirpatent.com alan adının tahsisi için firmanıza ait faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve alan adı tahsis formunun kaşe ve imzalanarak Orta Doğu Teknik Üniversitesine gönderilmesi ilgili alan adının tahsisi için yeterlidir. Ancak almak istediğiniz alan adı örneğin aydoganweb.com.tr ise kesinlikle marka tescil başvurusuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Alan adını almak için yapacak olduğunuz marka başvurusunun doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Markanın başvurusu yapılmış olsa dahi marka başvurusu Türk Patent Endüstrisi tarafından kabul edilmemiş olan markalar için marka başvurusu ile alınan alan adı da riske girmektedir.

Marka başvurusunun ve .com.tr alan adının yeterli bilgi birikim ve tecrübeye sahip kurumlar tarafından kurallarına uygun bir şekilde yapılması gerekmektedir.

DİYARBAKIR Patent
, 2015 yılından bugüne 4 kişilik uzman kadrosu ile marka tescili .com.tr alan adı tescili, patent tescili ve diğer belgelendirme hizmetleri ile ilgili faaliyet göstermektedir. .Com.tr alan adı alımı ve marka tescili konusunda Orta Doğu Teknik Üniversitesinin ve Türk Patent Endüstrisi’nin tüm kurallarını detaylı olarak bilmekte istenilen marka tescilini ve alan adlarınızı en doğru bir şekilde tescillenmesini sağlamaktayız.

Firmamız ile ilgili detaylı bilgiyi Firma Profili bölümünde bulabilir, Referanslarımızı inceleyebilir, İletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmamız ile ilgili haber ve duyurularımızdan haberdar olmak isterseniz Facebook ve İnstegram sayfalarımızı takip edebilirsiniz.

Hotline
+905369542822